Říp – výlet – odkaz na video

Několikrát ročně jezdím na výlet na horu Říp. Vždy je to intuitivní. Poprvé jsem zde byl před 2mi lety, první rok jsem sem jezdil cca co 14 dní, druhý rok už méně ale pořád intuitivně. Má poslední návštěva zde je z 17.6.2022, natočil jsem pár momentů z vyhlídky (nebe, pole, zpěv ptáků, vítr, slunce, květiny, motýli, letícího brouka roháče….), video najdete zde.

Kudy na Říp? Pro mne je nejlepší cesta z obce „Mnetěš“ nebo „Ctiněves“. V obou případech tam jedu vlakem S4 směr Ústí nad Labem do stanice Vraňany, kde přestoupím na vlak směr Staškov, pokud máte lítačku po Praze, stačí vám jízdenka na 5 pásem. Od vlaku z obce Mnetěš jdete pořád vpřed až na Říp, vše necháváte za sebou, odkaz na mapu. V mapě je vidět i cesta z obce Ctiněves, která je zastávkou před Mnetěš a vede po červené. Cestou z obce Mnetěš můžete v létě nasbírat/pojíst hrušky, z obce Ctiněves třešně.

Na Řípu – uvidíte sami, už cestou můžete vnímat změnu okolní energie – na každého působí toto místo jinak. Důležité je si vědomě dovolit, aby na vás toto pole/tyto energie mohly působit a ať vám to přinese to, co vám to má přinést…. Doporučuji si zajít i na Roudnickou vyhlídku, kde je za pěkného počasí možnost vidět Hazmburk a okolní sopky.

Z Řípu pak pokračuji do Roudnice nad Labem (je to cca 6km), moc pěkná procházka přírodou s minimem aut a mechanických ruchů. Mapa. V létě zde můžete cestou nasbírat/pojíst hrušky a jablka. Z Roudnice nad Labem opět cesta vlakem – můžete jet do Prahy i rychlíkem – máte-li pražskou lítačku, stačí vám jízdenka na 7 pásem za 70Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *